Biztosítóberendezési lakatos
A biztosítóberendezési lakatos feladata a jelző- és biztosítóberendezések műszaki vizsgálata. A diagnosztikai módszerek, és mérőkészülékek alkalmazása, valamint a szakmai körébe tartozó hibaelhárítási, karbantartási és javítási munkafolyamatok elvégzése.
Biztosítóberendezési műszerész
Biztosítóberendezési műszerészként belső képzést követően mester válhat belőled, majd diploma szerzés után szakaszmérnökként vagy szakértőként segítheted a terület munkáját.
Forgalmi szolgálattevő
Amennyiben forgalmi szolgálattevőnek jelentkezel hozzánk, lehetőséged nyílik nem csak a szakma elsajátítására, hanem a továbbtanulásra is. Ha vannak ambícióid, akkor később rendelkező forgalmi szolgálattevő, forgalmi koordinátor és állomásfőnök is lehet belőled.
Karbantartó szakmunkás
A karbantaró szakumunkás feladata az épületek és a berendezések tervszerű, megelőző, valamint szakmaspecifikus karbantartása, illetve a zavar- és hibaelhárítás.
Pályafenntartási technikus
A pályafenntartási technikus feladata a tervezett pályafenntartási és kapcsolódó műszaki munkák előkészítésében való részvétel, valamint a felmérési, a kitűzési és a nyilvántartási feladatok elvégzése.
Pályamunkás
A pályamunkás feladata a vasúti pálya karbantartási, felújítási munkálataiban való részvétel, valamint a vágányok és kitérők üzem közbeni meghibásodásainak elhárítása.
Távközlő műszerész
A távközlő műszerész feladata a távközlési – és technológiai rendszerek analóg és digitális karbantartása, javítása, hibaanalízis végzése, esetenként magasban történő munkavégzés.
Villamoshálózat szerelő
A villamoshálózat szerelő feladata a villamos és energiaellátási berendezések karbantartása, az azokban bekövetkezett meghibásodások, üzemzavarok elhárítása, valamint a feszültségmentesítés és szerelői érintésvédelmi ellenőrzések végzése.