Vagyongazdálkodási szakértő

A MÁV-HÉV Zrt. tulajdonában, vagyonkezelésben illetve kezelésében lévő ingatlanok, tárgyi eszközök hasznosításával összefüggő gazdálkodási tevékenység szakmai szakértői támogatása.

Új munkatársunk feladatai lesznek
  • Közreműködik a Vagyongazdálkodási osztály (VGO) munkavállalói által a Társaság által tulajdonolt, kezelt ingatlanjaival kapcsolatos valamennyi rendelkezésre álló adat elektronikusan, logikusan kereshető módon elérhető nyilvántartásának kialakításában és működtetésében.
  • Végzi az eszközök és készletek értékesítését és közreműködik annak előkészítésében, továbbá a pályáztatáshoz és a szerződéskötéshez szükséges kapcsolódó intézkedéseket megteszi.
  • Végzi az ingatlanok hasznosításával, adásvételével, a készletek értékesítésével, valamint szolgáltatásnyújtáshoz kapcsolódó számlázási feladatokat.
  • Végzi az ingatlanhasznosításból, értékesítésből származó üzleti tervezéshez szükséges információk, adatok, valamint az évközi és éves szakmai beszámolók és várható értékek összeállítását.
  • Részt vesz a MÁV-HÉV Zrt. tulajdonában, kezelésében, vagyonkezelésében levő ingatlanok hasznosítási döntéseinek előkészítésében, a bérleti díjak meghatározásában, a közös költségének, közüzemi díjainak felülvizsgálatában.
  • A vevői követelések nyilvántartja, a reklamációkezeléshez és a részletfizetési kérelmekhez kapcsolódó feladatok – a támogató rendszerek segítségével – ellátja.
  • Riportot készít a vezetés részére, amely tartalmazza az üzleti bérleményekhez kapcsolódó bérbeadottsági adatokat, a havi bevétel és költség adatokat, a szerződések státuszát.
  • Részt vesz az ingatlan bérbeadások és adásvételek árazásában, azokat közgazdasági módszerekkel alátámasztja.
  • Vezetői döntésekhez javaslatokat készít a társaság ingatlanjainak beszerzésére, pótlására, kiváltására, hasznosítására a hatékonyság és gazdaságosság növelése érdekében.
  • Közreműködik a Társasággal kapcsolatban álló bérlők folyamatos minősítésében.
  • Közreműködik az ingatlanok leltározásában, a szükséges módosításokat a számviteli szervezettel közösen elvégzi a nyilvántartás pontosságának, megbízhatóságának biztosítása érdekében.
Amire a munkakör betöltéséhez szükség van
  • Felsőfokú végzettség gazdasági/pénzügyi területen
  • Hasonló területen szerzett minimum 2 éves tapasztalat
  • Ingatlan rendezési és nyilvántartási ismeretek
  • Ingatlan jogszabály ismeretek
  • Magas szintű számítógépes ismeretek (MS Office)
Tulajdonságok, melyek számunkra fontosak
  • Strukturált gondolkodás, az összefüggések felismerésének képessége
  • Megoldásorientált hozzáállás, rendszerező képesség
Előnyként értékeljük
  • SAP RE-FX modul ismerete
  • SAP RCM modul ismerete
  • A speciális ágazatból adódóan egyedülálló tapasztalatokat adó munkakör - Önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás, havi bér bruttó 4%-a minden hónapban
  • Egészségpénztári hozzájárulás, havi fix összegben
  • Arcképes vasúti utazási igazolvány, amely alkalmas a MÁV Zrt. és GYSEV Zrt. által közforgalomban üzemeltetett vasútvonalakon történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • 1 év munkaviszony után további utazási kedvezmény számos nemzetközi vasútvonalon is (családtagnak is)
  • Éves utazási igazolvány, amely alkalmas a BKK járatain történő díjmentes utazásra (családtagnak is)
  • Vállalati országbérlet, amely ingyenes utazást biztosít a MÁV-START és a GYSEV belföldi hálózatán, a VOLÁNBUSZ helyközi járatain, valamint a MÁV-HÉV Budapesten kívüli vonalszakaszain
  • A Vasútegészségügyi N.K. Kft., illetve a 175/2007. (VI.30.) Kormányrendeletben rögzítettek szerint az Észak-Pesti Centrumkórház - Honvédkórház által biztosított egészségügyi szolgáltatások igénybevételének lehetősége
Munkavégzés helye
Budapest IX. kerület
Bővebb felvilágosítást ad

Kővári Krisztina +36 (30) 311 4020

A MÁV-VOLÁN-csoport tagja, a MÁV-HÉV Zrt. öt vonalon (H5 Szentendre, H6 Ráckeve, H7 Csepel, H8 Gödöllő, H9 Csömör), nagyságrendileg 100 km-es hálózathosszon végez elővárosi vasúti személyszállítási tevékenységet.